POLIWĘGLAN najlepszych firm europejskich * Konkurencyjne ceny * Cięcie na wymiar - nie liczymy odpadu * Szybka dostawa * Informacje, zapytania, wyceny i składanie zamówień: 514392245, 71 7122333, mail: info@koplex.pl *

Koplex - Poliwęglan najwyższej jakości

Co to jest poliwęglan?

Poliwęglan – jest nowoczesnym, o szerokim zastosowaniu, tworzywem polimerowym. Poliwęglany są termoplastycznymi (wytłaczanie na gorąco, formowanie przez wtryskiwanie) - tworzywami sztucznymi o niezwykłych własnościach mechanicznych, zwłaszcza udarności i bardzo dobrej przezroczystości (stosowany jako zamiennik szyb szklanych). Własności poliwęglanu są podobne również do blachy stalowej gdyż można go obrabiać na prasach i giąć jak blachę. Jego twardość i odporność na ściskanie pozwala na zastosowanie tam gdzie występują znaczne obciążenia mechaniczne.

Poliwęglan jest stosowany wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przezroczyste tworzywo o wyjątkowo dobrych parametrach mechanicznych. Najbardziej rozpowszechnionym zastosowaniem są wiaty, zadaszenia osłony maszyn, ochrona osób narażonych na czynniki mechaniczne a nawet  przestrzelenie z broni palnej. Ze wzgletu na swe włascicwości ma zastosowanie w wojsku i policji.  Szyby z poliwęglanu są też stosowane w batyskafach, samolotach, szybach łodzi i jachtów, szybach hełmów astronautów, kierowców Formuły 1 i innych miejscach, gdzie potrzebny jest materiał wytrzymujący znaczne różnice ciśnień albo duże obciążenia mechaniczne. Poliwęglan był też stosowany przy produkcji butelek jednorazowych, jednak ze względów ekonomicznych został wycofany, nadal jednak używany jest do produkcji butelek dla niemowląt, nośników informacji, takich jak płyta CD.

Poliweglan komorowy ma te same zalety co lity a ponadto stanowi bardzo trwały, lekki, termoizolacyjny i bezpieczny materiał do pokrycia zadaszeń, wiat, wykonania świetlików wypełniania okien w obiektach przemysłowych i produkcyjnych..

Źródło: wikipedia.pl

Lokalne tagi:

^